-
Aktualności
- Liczba artykułów:
- 651
-
Biblioteka
Godziny pracy biblioteki szkolnej
poniedziałek 7.15 - 13.25
wtorek 7.15 - 15.10
środa 7.15 - 15.10
czwartek 7.15 - 13.25
piątek 7.15 - 14.10
- Liczba artykułów:
- 0
-
o bibliotece
- Liczba artykułów:
- 4
-
z życia biblioteki
- Liczba artykułów:
- 46
-
sekcja biblioteczna
W naszej bibliotece aktywnie działa sekcja biblioteczna. Dzieci do niej należące wypożyczają książki, porządkują księgozbiór, pracują nad dekoracjami w bibliotece.Uczennice klasy IV chętnie pomagają w pracach porządkowych w bibliotece.- Liczba artykułów:
- 1
-
zbiory
- Liczba artykułów:
- 4
-
Przedszkole
Adres:
ul. Konopnickiej 1
76- 231 Damnica
tel.: 59 8113 021Godziny otwarcia:Godziny otwarcia przedszkola: 6:15 - 15:45 (wrzesień - lipiec)
Obowiązkowe zajęcia przedszkolne: 7:45- 12:45Plan zajęć przedszkole (aktualizacja 26.09.2016 r.)
Plan zajęć grupa "O" (aktualizacja 10.10.2016 r.)
Nauczyciele:Wychowawca grupy dzieci młodszych - Agnieszka Potapowicz
Wychowawca grupy starszaków - Agata Czarnuch-Kołkowska
Wychowawca – Marta Królik, Anna Kubik, Anna Zawadzka, Małgorzata Walenczak
Wychowawca klasy „0”C - 6-latki - Bożena Suśniak
Nauczyciel muzyki i rytmiki - Anna Zawadzka
Katecheta - Dorota Sulikowska
Logopeda - Bogusława PietrzakOpłaty:Wszelkie opłaty związane z pobytem dziecka w przedszkolu należy uiszczać do 10 - go każdego miesiąca w kasie Zespołu Szkół w Damnicy, ul. Konopnickiej 1 - poniedziałek - piątek godz. 8.00- 13:30, (telefon: 59 8113 021) lub na konto bankowe Zespołu Szkół w Damnicy: B.S. Ustka 93 9315 0004 0010 8155 2000 0010. Opłat dokonuje się z dołu po zakończeniu miesiąca.
Miesięczną opłatę za przedszkole stanowią dwie składki:
- koszty prowadzenia zajęć, opieka nad dzieckiem – opłata w wysokości 1.00 zł za każdą godzinę przekraczającą podstawę programową (5 godzin)
- stawka żywieniowa dzienna – 6,00 zł,
Innowacje pedagogiczne w Przedszkolu "Leśny Ludek":
-"W magicznym świecie książek",
-"Przedszkolne Forum Rodzica",
-"Poznajemy świat przez muzykę – elementy muzykoterapii dziecięcej"________________________________________________________________________
W dniu 02.05.2017 r. przedszkole będzie nieczynne.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2017
Protokół z posiedzenia komisji rekrutacyjnej
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2016
Wnioski do pobrania w sekretariacie Zespołu Szkół w Damnicy
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ
LISTA PRZYJĘTYCH DZIECI w I terminie rekrutacji do Przedszkola
II termin - PROTOKÓŁ z posiedzenia komisji rekrutacyjnej
LISTA PRZYJĘTYCH DZIECI w II terminie rekrutacji do Przedszkola
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA - PO TERMINIE UZUPEŁNIAJĄCYM
PROTOKÓŁ KOMISJI REKRUTACYJNEJ - POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
LISTA PRZYJĘTYCH DZIECI DO PRZEDSZKOLA
PROTOKÓŁ KOMISJI REKRUTACYJNEJ
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA:
- uchwała Rady Gminy Damnica - kryteria II etapu,
- terminy postępowania rekrutacyjnego i kryteria II etapu,
- komisja rekrutacyjna,
- wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola,
- potwierdzenie woli,
W dniu 2 maja 2014r. (piątek) Przedszkole "Leśny Ludek" będzie nieczynne
Rodzice dzieci przyjętych do Przedszkola proszeni są o dostarczenie do sekretariatu szkoły druku potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie do03.04.2014r. Złożenie powyższego dokumentu będzie ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia dziecka do Przedszkola.
DEKLARACJA KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
PROCEDURA REKRUTACYJNA DO ZESPOŁU SZKÓŁ W DAMNICY
Pierwszy spacer Przedszkolaków w nowym roku szkolnymNOWE GODZINY OTWARCIA PRZEDSZKOLAInformujemy, iż od dnia 2 kwietnia 2013r. przedszkole będzie czynnew godzinach 6.15 – 15.45.Informacja dla Rodziców dzieci z PrzedszkolaW związku ze zmianami w organizacji pracy przedszkola, informujemy, iż miesiącem wolnym od zajęć opiekuńczo-wychowawczych w tym roku szkolnym będzie miesiąc sierpień, a nie jak dotychczas, lipiec. Rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola mają możliwość przedłużenia umowy na pobyt dziecka w przedszkolu do końca lipca. Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 59 8113 021.
- Liczba artykułów:
- 1
-
Wydarzenia
Z życia przedszkola
- Liczba artykułów:
- 136
-
Osiągnięcia
Sukcesy maluszków
- Liczba artykułów:
- 4
-
Szkoła Podstawowa
KLASY SP w roku szkolnym 2015/2016
10 wrzesień 2015r. - 70 rocznica powstania Szkoły Podstawowej w Damnicy
Jubileusz 70-lecia utworzenia polskiej szkoły w Damnicy jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia, życia ucznia czy pracownika. Jubileusz jest okazją do weryfikowania dorobku i pisania kolejnego rozdziału biografii naszej placówki, ale także do zmierzenia się z tradycją szkoły, systemem wartości i wypracowaną przez lata renomą.
zapraszam naszych absolwentów do współpracy, do dzielenia się wspomnieniami i chwalenia się swoimi sukcesami. Dzięki portalom społecznościowym jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na naszej stronie internetowej www. zsdamnica.pl możecie Państwo na bieżąco obserwować nasze dokonania: sukcesy uczniów, innowacje pedagogiczne, udział w projektach unijnych i wycieczkach. Zapraszam także do odwiedzania naszego szkolnego muzeum, które zostanie utworzone do końca roku. Mamy wiele pamiątek otrzymanych wcześniej m.in.: zdjęcia, stare kroniki, mundurki, stare ławki, sprzęt szkolny, pomoce naukowe, książki i wiele innych pamiątek.
Z okazji jubileuszu, który jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły postanowiliśmy stworzyć kapsułę czasu, która ma być pamiątką dla przyszłych pokoleń. Kapsuła czasu to pojemnik , w którym umieścimy rysunki wszystkich uczniów pt. ,,Szkoła przyszłości”, listy klasy czwartej, zdjęcia i filmy o szkole, aktualne wydanie lokalnej gazety i gazetki szkolnej oraz wypracowania uczniowskie. Mamy nadzieję, że zgromadzone materiały dostarczą wielu ciekawych informacji o aktualnym życiu naszym następcom. Kapsuła zostanie wmurowana w ścianę budynku szkolnego w trakcie uroczystości jubileuszowej. Chcielibyśmy, aby jej otwarcie nastąpiło 10 września 2045roku, w 100 rocznicę powstania Szkoły Podstawowej w Damnicy.
Dobre rzeczy zawsze rodzą się tam, gdzie zbierają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Dlatego mam wielki zaszczyt móc ponownie zaangażować się w organizację tego jubileuszu ze sprawdzonymi przyjaciółmi szkoły . Szczególnie dziękuję tym , którzy angażowali się w organizacje 55 i 60 rocznicy. Szczególne podziękowania dla pani Józefa Obert z którą organizujemy już trzeci jubileusz. Do społecznego komitetu weszli także :Maria Zaremba, Urszula Burak, Renata Teterka, Paweł Obert, Adam Czerwonka, Katarzyna Wiśniewska, Hanna Godlewska. Dziękuję, także Radzie Rodziców, uczniom i zespołowi nauczycieli, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują jubileusz. Szczególne Wioletcie Bogusz, Sławomirze Seweryńskiej, Jolancie Kozyrskiej, Annie Czerwona, Elżbiecie Lubińskiej, Janowi Lubińskiemu, Katarzynie Dzitko-Nawrockiej, Kamili Wenta i Tomaszowi Maciejewskiemu.
Dziękujemy za szerokie zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły rodzicom uczniów, których wielu jest naszymi absolwentami. Ich przykład jest niezwykle ważny w procesie wychowywania kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy mogą być dumni ze wspólnych korzeni i poczucia tożsamości z własna szkołą.- Liczba artykułów:
- 0
-
Patron
KAROL WOJTYŁA - urodził się w 18 maja 1920. Był drugim synem Karola Wojtyły-seniora i Emilii z Kaczorowskich. Został ochrzczony 20 czerwca 1920 w kościele Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i otrzymał imiona Karol Józef. Dla Karola Wadowice były miastem "Wolnym" były niewielkim, ale ważnym miasteczkiem. Gdy przyszły Papież ukończył 6 lat zaczął się uczyć w szkole powszechnej. Był chłopcem wesołym, utalentowanym i każdą wolną chwilę lubił spędzać na powietrzu. Latem grał w piłkę nożną. Kochał on też sporty zimowe. Na początku fascynował się szybką jazdą na sankach, próbował też hokeja. Nieco później zaczął jeździć na nartach. Niedaleko obok kościoła Ofiarowania NMP przy ulicy Kościelnej mieszkali państwo Wojtyłłowie. Brat Karola był od niego starszy o 14 lat, pobierał nauki w wadowickim gimnazjum, a później studiował medycynę w Krakowie. Matka Emilia zmarła 13 kwietnia 1929 miała 45 lat. Karol o jej śmierci dowiedział się po przyjściu ze szkoły do domu od sąsiadki. Dzień po pogrzebie matki Karol z Ojcem i bratem udali się na pielgrzymkę do Maryjnego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niedługo później zmarł jego jedyny brat Mundek w wieku 26 lat. Zmarł nagle jako lekarz bo zaraził się szkarlatyną od pacjentki w szpitalu w Bielsku. Karol wyróżniał się z grona rówieśników ogromną pobożnością. Codziennie w drodze do szkoły wstępował do Kościoła, modlił się także w ciągu dnia przed i po jedzeniu, a odrabiając lekcje robił przerwę na modlitwę po przerobieniu każdego przedmiotu. Częściej niż inni przystępował do komunii św., był prezesem Kółka Ministranckiego. 14 maja 1938 otrzymał celujące świadectwo maturalne gdzie następnie jesienią rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim wstępując na polonistykę na wydział Filozoficzny.
- Liczba artykułów:
- 2
-
Osiągnięcia
Osiągnięcia uczniów 2015 - 2016
Osiągnięcia uczniów 2014 - 2015
Osiągnięcia uczniów 2013 - 2014
Osiągnięcia uczniów 2012 - 2013
Osiągnięcia uczniów 2011 - 2012
Osiągnięcia uczniów 2010 - 2011
Osiągnięcia uczniów 2009 - 2010
Osiągnięcia uczniów 2008 - 2009
- Liczba artykułów:
- 22
-
twórczość
- Liczba artykułów:
- 2
-
Z życia szkoły
Znajdziesz tutaj informacje na temat najświeższych wydarzeń szkolnych.
- Liczba artykułów:
- 27
-
Sprawdzian szóstoklasisty
Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sprawdzianu szóstoklasisty
Nowa formuła sprawdzianu klas VI w roku szkolnym 2014/2015: informator i prezentacja
Powtórka z matematyki:
- Liczba artykułów:
- 1
-
Gimnazjum
Kolejny rok z wysokimi wynikami EWD w naszym gimnazjum
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała na swojej stronie internetowej http://gimnazjum.ewd.edu.pl tegoroczne wyniki EWD – czyli postęp w zdobywaniu wiedzy przez uczniów w polskich gimnazjach. Metoda Edukacyjnej Wartości Dodanej pozwala statystycznie wymierzyć wkład szkoły w postęp, jaki robią uczniowie przez kilak lat nauki. Polega na porównywaniu indywidualnych wyników sprawdzianu szóstoklasisty w szkole podstawowej z egzaminem gimnazjalnym, pozwalając ocenić ewaluację pracy gimnazjum, czyli określić postęp w zdobywaniu wiedzy i umiejętności u grupy uczniów poprzez zestawienie tego, z czym przyszli do szkoły, z wynikami, z jakimi ukończyli klasę III gimnazjum.Wysoki wynik EWD GimnazjumCentralna Komisja Egzaminacyjna zbadała postęp w zdobywaniu wiedzy przez uczniów w polskich gimnazjach. Metoda Edukacyjnej Wartości Dodanej pozwala statystycznie wymierzyć wkład szkoły w postęp, jaki robią uczniowie przez kilak lat nauki. Polega na porównywaniu indywidualnych wyników sprawdzianu szóstoklasisty w szkole podstawowej z egzaminem gimnazjalnym, pozwalając ocenić ewaluację pracy gimnazjum, czyli określić postęp w zdobywaniu wiedzy i umiejętności u grupy uczniów poprzez zestawienie tego, z czym przyszli do szkoły, z wynikami, z jakimi ukończyli klasę III gimnazjum.Wyniki egzaminów gimnazjalnych
Edukacyjna Wartość Dodana
w latach 2008-2012część humanistyczna
część matematyczno-przyrodnicza
Gimnazjum w Damnicy mieści się przy ulicy Marii Konopnickiej. Budynek jest położony obok lasku z dala od centrum. W gimnazjum, są dwie klasy trzecie, dwie klasy drugie i dwie pierwsze. Wszystkich uczniów tego gimnazjum jest 96. Pieczę nad uczniami sprawują wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Wszyscy są mili i pomocni, gdy się ich poprosi.
Fot: Nauczyciele pracujacy w gimnazjumNasze gimnazjum jest dobrze wyposażone. Na lekcjach często są interesujące doświadczenia lub lekcje w terenie. Prawie w każdej sali jest jakaś ciekawa rzecz związana z lekcjami jakie się tam odbywają. W każdej klasie stoi telewizor z odtwarzaczem DVD i komputer z dostępem do Internetu. Na uwagę zasługuje także dobrze wyposażona pracownia komputerowa z szybkim łączem internetowym.
Folder Gimnazjum w Damnicy
Folder strona 1 Folder strona 2
- Liczba artykułów:
- 3
-
Osiągnięcia uczniów gimnazjum
W ostatnim czasie (2009 r.) nasi uczniowie mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:
Konkurs języka angielskiego - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Słupsku
Jakub Nawrocki III miejsce
Gminny Konkurs Poezji Religijnej "Sacrum"
I miejsce Anna Mielewczyk
Gminny Konkurs piosenki w Damnie
Katarzyna Jaworska 1 miejsce
Natalia Michalska 2 miejsce
Zespół "Kolorowe nutki" z klasy 2sp, 1 miejsce w kat. zespoły
Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
Joanna Lubińska
Jakub Czerski - finalista etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego 2009 r.
- Liczba artykułów:
- 20
-
Gazetka
Redagowana jest od 1999 roku przez uczniów Gimnazjum im. M. Skłodowskiej - Curie w Damnicy pod kierunkiem polonistki Elżbiety Lubińskiej. Składu komputerowego i publikacji w Internecie dokonują uczniowie na zajęciach "Klubu Internetowego" pod nadzorem Jana Lubińskiego. Czterokrotnie z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół w Damnicy - p. Andrzeja Kordylasa mieliśmy wydanie okolicznościowe naszego czasopisma w nakładach od 200 do 500 egzemplarzy.Kącik poetycki kwiecień 2013 a
- Liczba artykułów:
- 5
-
Sprawy bieżące
- Liczba artykułów:
- 24
-
Informacje dla uczniów
- Liczba artykułów:
- 1
-
Projekty edukacyjne
Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016 będą realizowane według następującego harmonogramu:
- 01.03. – 30.03.2016r. – wybór tematów projektów edukacyjnych,
- 01.04. – 20.04.2016r. – zatwierdzenie projektów i wybór opiekunów,
- 27.04 – 14.06.2016r. – realizacja projektów,
- 14.06.2016r. – festiwal projektów – prezentacje.
Szczegółowe reguły opracowywania projektów edukacyjnych zawarte są w Regulaminie zasad i warunków realizacji uczniowskich projektów edukacyjnych w gimnazjum.
- Liczba artykułów:
- 1
-
Sport
FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻYIndywidualne biegi przełajowe
2008r. - Całka Aneta, 2007r. - Zdun Piotr, 2004r. - Stefańska Magdalena, 2003r. - Piskuła Jakub, 2001r. - Zamęcki MichałLekkoatletyka – 2005r.
Paweł Ciemiński – pchnięcie kulą
Zespół unihokeja – 2004r.
P. Góralski, Sz. Czarnowski, T. Cymek, K. Kaniowska, A. Repke, M. Czerski, R. Orlicki, J. Seweryńska, M. Baran
Drużyna szachowa – 2001r.
E. Piotrowska, K. Dołżycki, D. Banasiak, M. Seweryńska- Liczba artykułów:
- 5
-
Sukcesy uczniów
- Liczba artykułów:
- 22
-
Wydarzenia sportowe
Wydarzenia sportowe w Zespole Szkół w Damnicy
- Liczba artykułów:
- 73
-
Sport pozaszkolny
- Liczba artykułów:
- 8
-
Komunikaty
POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
Punkt wychowawczy
Dyżur pedagoga szkolnego
ŚRODA – 15.30 – 16.30
W dniu 20.06.2016r. (poniedziałek) zajęcia lekcyjne do godziny 14.10. Autobusy 15.10 Ł i 15.50 B, Ś odwołane.
Wnioski o kontynuowanie nauki w klasie I i II
1. Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczają do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie II szkoły podstawowej.
2. Dzieci urodzone w 2009 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęły naukę w klasie I szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie I szkoły podstawowej.Dziecko, którego rodzice złożyli wniosek o kontynuację nauki w tej samej klasie /czyli w I albo II/ w bieżącym roku szkolnym nie podlega klasyfikacji rocznej i promowaniu odpowiednio do klasy II bądź III, a tym samym nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego. Natomiast od 01 września 2016 roku rozpoczyna naukę odpowiednio w klasie I bądź w klasie II.
Należy też podkreślić, że decyzja o kontynuowaniu nauki ponownie w tej samej klasie należy tylko do rodziców uczniów.
Wnioski można pobrać sekretariacie w szkole.
Informujemy, iż dzień 14.10.2015r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (zajęcia w przedszkolu bez zmian). W tym dniu w szkole są prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.
DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCHW dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w szkole są prowadzonezajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.
Zespół Szkół w Damnicy informuje, że posiada do sprzedania Pianino RIGA pochodzące z lat 70-tych. Stan pianina: niesprawne
Zainteresowane kupnem osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 598113021 w terminie do dnia 21 września 2015r. w celu podania danych kontaktowych. Wśród zgłoszonych osób zostanie przeprowadzona aukcja „Kto da więcej.”Istnieje możliwość obejrzenia pianina w Zespole Szkół w Damnicy w godzinach 8.00 – 17.00.
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015BROSZURA dla Rodziców - Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną cz.1 cz.2 cz.3Punkt wychowawczy
Dyżur pedagoga szkolnego
Poniedziałek – 15.30 – 17.00
Cele:
- poradnictwo dla rodziców
- pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
- wskazywanie punktów pomocy rodzinie świadczonych przez różne instytucje
- udzielanie wsparcia w sytuacjach problemowych
- pomoc w pisaniu wniosków dotyczących dziecka np. wnioski o objęcie dziecka różnymi formami pomocy
- ukierunkowywanie na wybór przyszłego zawodu przez uczniów kończących gimnazjum
- pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych dzieci i ich problemów szkolnych i rówieśniczych
- profilaktyka uzależnień
- Liczba artykułów:
- 0
-
Ogłoszenia
- Liczba artykułów:
- 5
-
Prace uczniów
W tej sekcji publikowane są prace uczniów zasługujące na szczególną uwagę.
Zbiorek poezji "Świat w moich myślach"- Liczba artykułów:
- 0
-
Prace uczniów
- Liczba artykułów:
- 6
-
Kontakt
Zespół Szkół w Damnicy, ul. Marii Konopnickiej 1, 76-231 Damnica
Sekretariat czynny jest w dni robocze od 7.30 do 15.30
Nr telefonu (59) 8113021,
Nr faksu (59) 8113021
NIP 839-28-56-041
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dyrektor: Andrzej Kordylas tel. 59 8113021 lub 533 999 321 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wicedyrektor: Maria Czerska tel. 59 8113021 lub 535 999 321
Pedagog: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.- Liczba artykułów:
- 0
-
Samorząd
Samorząd Uczniowski 2016/2017
I ETAP EDUKACYJNY:
- Przemysław Dudzik - przewodniczący
- Nadia Prypuk
- Anna Zagórowska
- Piotr Zagórowski
- Hanna Krysiak
- Kalina Nowak
- Cezary Kozłowski
Opiekun: Anna Toczek
II ETAP EDUKACYJNY:
- Ewaryst Jaworski - przewodniczący
- Jakub Brzykcy
- Jakub Kostrubiec
- Karolina Przyborek
- Łukasz Zaryczański
- Julia Jaśkiewicz
- Tomasz Dudzik
Opiekun: Grażyna Ciechanowska
III ETAP EDUKACYJNY:
- Kacper Twardowski - przewodniczący
- Aleksandra Zbroś - wiceprzewodnicząca
- Marika Zdyb
- Wiktoria Mikulak
- Amelia Kulesza
- Agata Michalska
- Eryk Zwierz
- Julia Truszkowska
- Natalia Demedziak
Opiekun: Iwona KordylasRzecznik Praw Ucznia: Wiktoria Mikulak
Samorząd Uczniowski 2015/2016
ETAP EDUKACYJNY I
W skład Rady Uczniowskiej SU weszli:
1. Piotr Zagórowski – przewodniczący
2. Martyna Jarosiewicz
3. Ewaryst Jaworski
4. Nadia Prypuk
5. Julia Gawin
6. Alicja Toczek
7. Przemek Dudzik
8. Hanna Szynkowska
9. Piotr Sawka
10. Anna Zagórowska
11. Karol Gałęzowski
12. Zofia Boryła
13. Sławomir Pokorski
Opiekun Samorządziku – p. Wioleta Bogusz
ETAP EDUKACYJNY II
W skład Rady Uczniowskiej SU weszli:
1. Julia Truszkowska– przewodnicząca
2. Igor Michalczyk
3. Oskar Kosucho
4. Lucjan Jaworski
5. Julia Zielińska
6. Maksymilian Ziemski
7. Amelia Kulesza
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Kamilla Wenta
ETAP EDUKACYJNY III
W skład Rady Uczniowskiej SU weszli:
1. Dominika Augustynowicz - przewodnicząca
2. Aleksandra Furmaniak
3. Kazimierz Kozieł
4. Oliwia Kołodyńska
5. Milena Ślusarz
6. Wiktoria Mikulak
7. Natalia Pszczoła
8. Wiktoria Piskuła
9. Andrzej Lasia
Rzecznik praw Ucznia: Aleksandra Furmaniak
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p.Anna ZawadzkaHARMONOGRAM DZIAŁAŃ SU na rok szkolny 2015/2016
Samorząd Uczniowski 2014/2015
ETAP EDUKACYJNY I - opiekun samorządu - Jolanta Kozyrska
1.Martyna Grzywacz - przewodnicząca
2.Kewin Bańka
3.Igor Michalczyk
4.Ewaryst Jaworski
5.Łukasz Gowin
6.Łukasz Zaryczański
7.Nadia Prypuk
8.Piotr Sawka
9.Jakub Brzykcy
10.Alicja Toczek
11.Hanna KowalETAP EDUKACYJNY II - opiekun samorządu - Tomasz Maciejewski
1.Lucjan Jaworski - przewodniczący
2.Julia Truszkowska
3.Katarzyna Dudzik
4.Marika Zdyb
5.Klaudia Rozenbangier
6.Julia Zielińska
7.Aleksandra KorkosińskaETAP EDUKACYJNY III - opiekun samorządu - Katarzyna Dzitko-Nawrocka
1.Aleksandra Furmaniak - przewodnicząca
2.Patryk Cisek
3.Angelika Ożóg
4.Nikola Michalska
5.Martyna Oleszek
6.Maja Sierputowska
7.Aleksandra Kwasińska
8.Karolina Kosucho
9.Laura Dobrzańska
10.Nikola Nieżwińska
11.Adriana Zelik
12.Oliwia Kołodyńska
13.Przemysław Cebula
14.Natalia NowakRZECZNIK PRAW UCZNIA - Patryk Cisek
Samorząd Uczniowski 2013/2014
WYNIKI WYBORÓW
ETAP EDUKACYJNY I
W skład Rady Uczniowskiej SU weszli:
1. Lucek Jaworski - PRZEWODNICZĄCY
2. Karolina Przyborek
3. Julia Jaśkiewicz
4. Hania Kowal
5. Igor Michalczyk
6. Ewaryst Jaworski
7. Piotr Sawka
8. Jakub Brzykcy
9. Łukasz Zaryczański
10. Oskar Maciąg
11. Agata Blaszka
ETAP EDUKACYJNY II
W skład Rady Uczniowskiej weszli:
1. Krystian Wiśniewski – PRZEWODNICZĄCY
1. Jula Truszkowska
2. Adriana Michalczyk
3. Aleksandra Zbroś
4. Paweł Błędowski
5. Julia Brzykcy
6. Dalia Kulesza
7. Filip Szybiak
8. Patrycja Szwarczewska
9. Aleksandra Iwaniak
10. Natalia Biarda
11. Paulina Wiśniewska
12. Kamila Koch
ETAP EDUKACYJNY III
W skład Rady Uczniowskiej SU weszli:
1. Weronika Rompska – PRZEWODNICZĄCA
2. Krystian Wojciechowski
3. Natalia Baran
4. Aleksandra Kwasińska
5. Izabela Słodzińska
6. Bartek Michalski
7. Maciej Godlewski
8. Adrian Sierputowski
9. Natalia Pszczoła
10. Patryk Wiśniewski
11. Kacper Teterka
12. Nikola Michalska
13. Aleksandra Furmaniak
Rzecznik praw Ucznia - Izabela Słodzińska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p.Hanna Godlewska
nauczyciele wspomagający:
klasy IV-VI – p.Jolanta Cyman
Samorządzik – p. Bożena Susniak
Rok 2011/2012
Wybory Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole stały się tradycją.
Poprzedza je kampania wyborcza, podczas której kandydaci prezentują swoje programy na własnoręcznie wykonanych plakatach lub spotkaniach w grupach koleżeńskich.
16 września 2011r. pod nadzorem Komisji Wyborczej, składającej się z uczniów i nauczycieli, przeprowadzone zostały wybory, które mają charakter powszechny, tajny i bezpośredni.
W drodze głosowania, uczniowie poszczególnych etapów edukacyjnych, wybierali swoich przedstawicieli do Rady Uczniowskiej, Rzecznika Praw Ucznia oraz opiekuna SU. Kadencja nowo wybranych władz uczniowskich trwa jeden rok szkolny.
Uczniowie głosowali w przygotowanym lokalu wyborczym na specjalnych kartach.
Po zakończeniu wyborów policzone zostały głosy i spisany protokół, a wyniki podane do oficjalnej wiadomości.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Krzysztof Wiśniewski, wiceprzewodniczącymi Maciej Jaśkiel i Karolina Kedzia,
a Rzecznikiem praw Ucznia Małgorzata Repke.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali nauczyciele:
p. Tomasz Maciejewski
p. Ewa Śliwiak
p. Anna Toczek
A tak przebiegało głosowanie:- Liczba artykułów:
- 2
-
Informacje
- Liczba artykułów:
- 3
-
Innowacje pedagogiczne
Zespół Szkół w Damnicy w roku szkolnym 2016/2017 realizuje następujące innowacje pedagogiczne:
w Przedszkolu "Leśny Ludek":
-"Przedszkolne Forum Rodzica",
-"Poznajemy świat przez muzykę – elementy muzykoterapii dziecięcej",
-"Gdzie jesteś języczku? – czyli wczesne wspomaganie rozwoju mowy u dzieci 3,4,5 letnich"
-"Bajkowa godzina – czyli propagowanie czytelnictwa wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców"
-"Bezpieczny przedszkolak"
w Szkole Podstawowej:
-"W krainie ortografii – gry i zabawy dydaktyczne w edukacji wczesnoszkolnej",
-"Punkt dialogu edukacyjnego dorosłych – Strefa rodzica",
-"Ogródek botaniczny – źródłem wiedzy o ziołach"
-"Wirtualna gmina Damnica- skanuj kody QR i czytaj",
-"Uczymy się języka przyszłości - nauka programowania"
-"Ortografia i gramatyka dla każdego smyka",
-"Ciekawsza strona życia krajów anglojęzycznych. More interesting side of life in English speaking countries",
-"Droga do sukcesu – czyli ścieżki kariery naszych absolwentów",
-"Detektywi historii – szukamy śladów przeszłości w naszej okolicy",
w Gimnazjum:
-"Punkt dialogu edukacyjnego dorosłych – Strefa rodzica",
-"Wirtualna gmina Damnica- skanuj kody QR i czytaj",
-"Droga do sukcesu – czyli ścieżki kariery naszych absolwentów",
-"Detektywi historii – szukamy śladów przeszłości w naszej okolicy".- Liczba artykułów:
- 5
-
Olimpiady i konkursy
Konkursy organizowane w naszej szkole:
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
Regulamin I Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Pisania "Kaligrafia na medal"
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2016/2017 - karta zgłoszenia ucznia
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2015/2016 - karta zgłoszenia ucznia
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2014/2015 - karta zgłoszenia ucznia
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2013/2014 - karta zgłoszenia ucznia
- Liczba artykułów:
- 4
-
Konkurs ortograficzny
- Liczba artykułów:
- 4
-
Konkurs informatyczny
- Liczba artykułów:
- 1
-
Turniej BRD
- Liczba artykułów:
- 1
-
Konkursy przedmiotowe
- Liczba artykułów:
- 2
-
Szkoła w mediach
Informacje o naszej szkole i o naszych uczniach zamieszczone w mediach.
13-latek zawstydził urzędników. Jako jedyny interweniował w sprawie pałacu w Karżniczce- Liczba artykułów:
- 1
-
Historia szkoły i absolwenci
ABSOLWENCI
Nasza absolwentka Magdalena Krysiak zdobyła indeks za pomysł na agroturystykę
Kinga Matysek i Magdalena Krysiak II Miejski Turniej Polonistyczny "Czy znasz język ojczysty?"Magda Krysiak Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?
Paweł Bednarek XXXVII edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej
Paweł Bednarek konkurs matematyczny „Archimedes”
Wojciech Kordylas III Olimpiada Innowacji Technicznych
Wojciech Kordylas Młody InnowatorAleksandra Nowak - Ohio -- Kent State - siatkarka
Aleksandra Nowak, siatkarka, wychowanka Czarnych Słupsk- Liczba artykułów:
- 9
-
Absolwenci szkoły podstawowej
W oddzielnych artykułach załączamy poszczególne roczniki absolwentów Szkoły Podstawowej w Damnicy
- Liczba artykułów:
- 70
-
Język kaszubski
kaszëbsczi jãzëk, kaszëbskô mòwa, pòmòrsczi jãzëk, kaszëbskò-słowińskô mòwa
Kaszubski w szkołach i przedszkolach
Program nauczania języka kaszubskiego
Prawo a język kaszubski - ustawa
II MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI KASZUBSKIEJ
- Liczba artykułów:
- 31
-
Projekty
W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła uczestniczy w projektach:
- "Od diagnozy do metamorfozy" projekt na zajęcia dodatkowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum,
- "Umiem pływać" - zajęcia pozalekcyjne z nauki pływania dla uczniów klas III szkoły podstawowej,
- "Znam zabytki sakralne mojego powiatu" - warsztaty budowania z klocków zabytków sakralnych z Powiatu Słupskiego dla uczniów klas II SP,
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła uczestniczy w projektach:
- "Przyjaciele zwierząt" realizowanego przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk, projekt skierowany dla dzieci z grup "0" i uczniów z klas I SP,
- "Ochrona klimatu-zaczynamy od najmłodszych" realizowanego przez Radę Regionalną Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, projekt skierowany dla uczniów klas III SP,
- "Rok matematyki na Pomorzu" - podejmowanie działań związanych z matematyką
W roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015 nasza szkoła brała udział w następujących projektach:
- "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską - złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" - uczniowie z klasy V SP,
- "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki" - uczniowie z klas I GIM
- Liczba artykułów:
- 9
-
Szkoła bogata w wiedzę
Projekt edukacyjny "Szkoła bogata w wiedzę"
Nasze gimnazjum we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wspierania Gospodarki we Wrocławiu rozpoczyna realizację projektu edukacyjnego "Szkoła bogata w wiedzę", który potrwa do czerwca 2015r. Głównym celem projektu jest kompleksowe i trwałe podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i rozwój kompetencji kluczowych uczniów Gimnazjum w Damnicy. Projekt jest podzielony na: dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze (z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka polskiego, języka angielskiego) przeznaczone dla uczniów ze średnią poniżej 3,0 oraz na zajęcia pozalekcyjne zwiększające kompetencje kluczowe uczniów z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka polskiego, a także z zajęć teatralno-filmowych. Uczestnicy projektu będą brać udział także w zajęciach z poradnictwa zawodowego oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Każda grupa zajęciowa będzie liczyć około 8 uczniów gimnazjum. Informacje dotyczące szczegółów realizacji projektu będą umieszczane na bieżąco.
PLAN zajęć projektu PRZEDMIOTY NAUCZYCIELSKI
- Liczba artykułów:
- 4
-
Przedszkolne Forum Rodzica
- Liczba artykułów:
- 4
-
Strefa Rodzica
W dniu 26.10.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli i rodziców uczniów klas I-VI SP na temat "Motywacji dzieci i młodzieży do indywidualnego rozwoju i oceny skutków niepożądanych zachowań". Spotkanie prowadzili prelegencji z Akademickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku w ramach szkolnego projektu Punkt Dialogu Edukacyjnego Dorosłych - Strefa Rodzica. Celem spotkania było zapoznanie rodziców z możliwościami radzenia sobie z nieletnimi w warunkach domowych i szkolnych, nabycie umiejętności skutecznego komunikowania się z dzieckiem, nabycie umiejętności kreatywnego uczenia dziecka i zachęcania go do nauki, przyswojenie podstawowych informacji prawnych i sposobów reagowania w przypadku wystąpienia czynu karalnego lub przejawu demoralizacji u dziecka lub w jego otoczeniu.
FOLDER INFORMACYJNY DOTYCZĄCY WSZAWICY
Wnioski o kontynuowanie nauki w klasie I i II
1. Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczają do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie II szkoły podstawowej.
2. Dzieci urodzone w 2009 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęły naukę w klasie I szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, ZŁOŻONY DO 31 MARCA 2016 r., mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie I szkoły podstawowej.Dziecko, którego rodzice złożyli wniosek o kontynuację nauki w tej samej klasie /czyli w I albo II/ w bieżącym roku szkolnym nie podlega klasyfikacji rocznej i promowaniu odpowiednio do klasy II bądź III, a tym samym nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego. Natomiast od 01 września 2016 roku rozpoczyna naukę odpowiednio w klasie I bądź w klasie II.
Należy też podkreślić, że decyzja o kontynuowaniu nauki ponownie w tej samej klasie należy tylko do rodziców uczniów.
Wnioski można pobrać sekretariacie w szkole.
Szanowni Państwo
chcielibyśmy poinformować, że w bibliotece szkolnej jest wystawionych i udostępnianych czytelnikom wiele nowych książek, między innymi i te, które uczniowie wskazali w wyborach przeprowadzonych w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu "Książki naszych marzeń”. Nowe pozycje cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców.
Jednakże, za pośrednictwem Państwa, biblioteka pragnie zachęcić do odwiedzin te dzieci, które czytania nie uważają za ciekawą rozrywkę. Prosimy o przekazanie swoim pociechom, by zachodziły częściej do biblioteki szkolnej - "w bibliotece można się uśmiechać, tu nie jesteś oceniany i zawsze mile widziany”
Zachęcamy do czytania i zapraszamy do biblioteki.
W dniu 10 grudnia 2015r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i nauczycieli dotyczące problemu dopalaczy. Serdecznie zapraszamy
DEKALOG DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW
- Liczba artykułów:
- 4
-
Świetlica szkolna
PLAN PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ na rok szkolny 2016/2017
GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Świetlica szkolna jest dostępna dla uczniów od poniedziałki do piątku w godzinach 6.45 - 15.45- Liczba artykułów:
- 2
-
Muzeum szkolne „Kalejdoskop pokoleń"
14.10.2016 r. - data utworzenia Muzeum szkolnego w Damnicy
GALERIA ZDJĘĆ
- Liczba artykułów:
- 3